Embelsira, Të Shëndetëshme

Kumbulla të Pjekura me Boronica dhe Aceto Balsamico

0 comments

Kumbulla të Pjekura me Boronica dhe Aceto Balsamico

Recipe by Rozafa Course: DessertDifficulty: Easy
Servings

8

servings
Prep time

10

minutes
Cooking time

40

minutes

Ingredientët

  • 2 lugë gjelle 2 vaj arre kokosi

  • 3 – 4 lugë gjelle 3 – 4 sheqer kane

  • 5 5 kumbulla të kuqe të pjekura

  • Lëkura e një limoni

  • 1 filxhan 1 boronica të freskëta

  • 2 lugë gjelle 2 aceto balsamico

Përshkrimi

  • Si fillim pastrojmë mirë kumbullat dhe i ndajmë në dy pjesë duke i hequr bërthamën dhe pas kësaj i rreshtojmë në tepsinë ku do ti pjekim të cilën e kemi lyer mirë me vaj arre kokosi dhe spërkatur me sheqer.
  • Mbi kumbullat spërkasim gjithashtu pak sheqer, shumë pak vaj arre kokosi dhe lëkurën e grirë të një limoni dhe i pjekim në furrë të para ngrohur 200°C për 20 minuta
  • Ndërkohë mënjanë përziejmë boronicat me sheqerin e mbetur dhe aceton dhe pas 20 minutave që kemi pjekur kumbullat i nxjerrim nga furra dhe shtojmë gjithandej boronicat që përziem duke e rikthyer tavën në furrë për 15 minuta të tjera.
  • Pasi e nxjerrim nga furra e lëm të pushoj për ta përdorur mbi ëmbëlsira, në mëngjes, me kos ose thjeshtë ashtu siç është duke përftuar një shije të veçantë.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*