Antipasta

Bruschetta me Djathë Dhie dhe Fik

0 comments

Bruschetta me Djathë Dhie dhe Fik

Recipe by Rozafa Course: AppetizersDifficulty: Easy
Servings

4

servings
Prep time

10

minutes
Cooking time

10

minutes

Ingredientët

  • 6 – 9 feta 6 – 9 buke

  • 200 gram 200 djathë dhie ose ricotta

  • 3 – 4 3 – 4 fiq të pjekur mirë

  • 1 fetë e hollë 1 djathë gorgonzola

  • Kripë + piper + vaj ulliri

Përshkrimi

  • Si fillim presim mesatarisht hollë fetat e bukës dhe i thekim në një thekëse ose i fusim në furrë pasi i kemi spërkatur me vaj ulliri, kripë dhe piper për 10 minuta.
  • Sapo i nxjerrim nga furra i lëm të pushojnë 1 minutë dhe i lyejmë me djathin e dhisë të cilin e kemi thërrmuar më parë dhe mbi të vendosim feta e fikur të prera mesatarisht.
  • Shpërndajmë mbi to copëza të vogla djathi gorgonzola dhe e shërbejmë menjëherë duke përftuar një bruschett plot shije e cila shoqërohet në mënyrë të përkryer me një gotë verë të bardhë.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*