Antipasta

Bruschetta me Philadelphia dhe Proshutë

0 comments

Bruschetta me Philadelphia dhe Proshutë

Recipe by Rozafa Course: AppetizersDifficulty: Easy
Servings

4

servings
Prep time

10

minutes
Cooking time

10

minutes

Ingredientët

  • 6 – 9 feta 6 – 9 buke

  • 200 gram 200 djathë Philadelphia

  • 6 – 9 feta 6 – 9 proshutë

  • Kripë + piper + vaj ulliri

  • Aceto Balsamico kremoz (opsional)

Përshkrimi

  • Si fillim presim mesatarisht hollë fetat e bukës dhe i thekim në një thekëse ose i fusim në furrë pasi i kemi spërkatur me vaj ulliri, kripë dhe piper për 10 minuta.
  • Sapo i nxjerrim nga furra i lëm të pushojnë 1 minutë dhe i lyejmë me djathin Philadelphia dhe mbi të vendosim fetat e holla të proshutës
  • E spërkasim me pak piper ose aceto balsamico kremoz nëse dëshirojmë dhe i servirim menjëherë.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*