Antipasta

Bruschetta me Pjeshka dhe Djathë Gorgonzola

0 comments

Ingredientët:

  • 6 – 9 feta buke integrale
  • 125 gram djathë Philadelphia
  • 2 – 3 pjeshka
  • 100 gram djathë gorgonzola
  • Fara kungulli të pjekura
  • Kripë + piper
  • Mjaltë për spërkatje        

Përshkrimi:

pasi i kemi spërkatur me vaj ulliri dhe kripë për 10 minuta.

Sapo i nxjerrim nga furra i lëm të pushojnë 1 minutë dhe i lyejmë një shtresë të hollë me djathë Philadelphia, mbi të vendosim fetat e pjeshkëve të prera hollë, thërrmojmë djathin gorgonzola mbi to dhe shpërndajmë gjithandej në sipërfaqe farat e kungullit të pjekura

Ne fund e spërkasim me mjaltë duke përftuar një bruschett plot shije e cila shoqërohet në mënyrë të përkryer me një gotë verë të bardhë.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*