Antipasta

Brusketa me Salmon dhe Avokado

0 comments

Ingredientët:

  • 4 feta bukë integrale e thekur
  • 250 gram djathë Philadelphia
  • 2 avokado të pjekura
  • 100 gram salmon I tymosur
  • Kripë + Piper

Përshkrimi:

Si fillim presim hollë fetat e bukës integrale dhe I fusim në furrë ose në toster për ti thekur.

Pasi I nxjerrim I lyejmë në mënyrë të bollshme me djathë Philadelphia, vendosim mbi sipërfaqen e secilën një shtresë të trashë fetish avokado dhe në fund salmonin e prerë në feta të holla.

E spërkasim me kripë dhe piper dhe kështu përftojmë një antipastë plot shije dhe vlera.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*