Kek

Embelsira, Kek

Kek me Vezë Çokollate

0 comments

Sillini pashkët plot shije dhe fantazi në tavolinën tuaj me këtë kek të ndërthurur midis çokollatës dhe vaniljes dhe të zbukuruar me copëza vezësh për ti dhëne akoma më shumë ngjyrë këtyre pashkëve. Gëzuar Pashkët, Qofshi të Bekuar Gjithmonë.

Embelsira, Kek

Kek me Miks Çokollatash

0 comments

Gëzuar Festën e të dashuruarve, të gjithë atyre që e mbushin zemrën e tyre plot e përplot me këtë ndjenjë sublime dhe asnjëherë nuk kursehen ta ndajnë atë me të tjetrët. Unë ju uroj të gjithë juve me këtë krem të lehtë me çokollatë dhe me këto gota që trokasin për jetë gjatësinë dhe përjetësinë e kësaj ndjenje.

Embelsira, Kek

Kek me Çokollatë dhe Vanilje

0 comments

Një ndër ëmbëlsirat që nuk të mërziten asnjëherë, ky kek është kaq i butë, kaq i shijshëm dhe kaq i bukur saqë nuk mund ti thuash jo edhe sikur të jesh e ngopur. Një ndër ëmbëlsirat e mia të preferuara për tu konsumuar çdo moment sidomos në mëngjes me një gotë qumësht.

Embelsira, Kek

Kek me Fruta të Thata dhe Portokall

0 comments

Ëmbëlsirat me portokall kategorizohen në ëmbëlsirat më të pëlqyera për mua sidomos në stinën e dimrit ku ky frut gjendet me shumice dhe ka kohen e tij. Ky është një kek shumë i thjeshtë, i mbushur me shije frutash dhe me një aromë portokalli të jashtëzakonshme që do të mbushi shtëpinë tuaj e do ti kënaqë të gjithë.