Pije

Kafe Dalgona

0 comments

Ingredientët:

  • 3 lugë çaji kafe Nescafee Gold
  • 3 lugë çaji sheqer
  • 3 lugë çaji uji
  • 1 filxhan qumësht
  • Kubike akulli (opsionale)

Përshkrimi:

Në një enë të thelle hedhim kafen, dhe sheqerin dhe ujin dhe fillojmë e rrahim pa pushim derisa të përftojmë një masë kremi shumë të dendur dhe të qëndrueshëm.

Pas kësaj në një filxhan shtojmë pak akull, qumësht dhe në sipërfaqe vendosim kremin në cilin e kemi gati duke e modeluar sipas dëshirës.

Pas kësaj e përziejmë me kujdes duke përftuar një super kafe me enjë super shije. 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*