Embelsira, Krem

Oriz me Qumësht dhe Arrë Kokosi

0 comments

Ingredientët:

  • 1 filxhan oriz
  • 1.5 litra qumësht
  • 1 – 1.5 filxhan sheqer
  • 1 filxhan arrë kokosi e grirë
  • 2 lugë gjelle gjalpë

Përshkrimi:

Në një enë të thelle ziejmë orizin me një litër ujë dhe kur shikojmë që ujë ka filluar të shterrojë vazhdojmë i hedhim akoma derisa orizi të fryhet dhe të shpërthejë.

Kur orizi është gatuar e lëm të ftohet pak para se të shtojmë qumështin dhe sheqerin, dhe kur është gati i përziejmë të gjitha vazhdimisht që mos të ngjis në fundin e enës derisa të marrë valë dhe të filloj të trashet (nëse do i hedhim arrë kokosi atëherë na mjafton 1 filxhan sheqer, nëse do ta bëjmë pa arrë kokosi atëherë duhet të shtojmë 1.5 – 2 filxhan sheqer)

Në momentin që merr vale shtojmë arrën e grirë të kokosit dhe vazhdojmë e trazojmë derisa të formojë një shtresë ajke në sipërfaqe

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*