Latest Recipes

Embelsira, Kek

Kek me Çokollatë dhe Vanilje

0 comments

Një ndër ëmbëlsirat që nuk të mërziten asnjëherë, ky kek është kaq i butë, kaq i shijshëm dhe kaq i bukur saqë nuk mund ti thuash jo edhe sikur të jesh e ngopur. Një ndër ëmbëlsirat e mia të preferuara për tu konsumuar çdo moment sidomos në mëngjes me një gotë qumësht.

Gjellë

Tavë me Presh

0 comments

Tava me pras është një gatim tradicional Shqiptar i cili ka qën gjithmonë prezent në tavolinat tona, një ushqim i shëndetshëm tek i cili për mendimin tim mishi bën të gjithë diferencën dhe pjekja në furrë gjithashtu.