Peshk

Dental me Domate Qershi dhe Ullinj

0 comments

Ingredientët:

  • 1 peshk dental rreth 1 kg
  • 300 gram domate qershi
  • 10 – 15 ullinj të zinj
  • 2 degë selino me gjethe
  • ½ lugë çaji rigon
  • 1 lugë çaji fara fenel
  • 1 lugë çaji kripë
  • 1 – 2 kokrra limon me feta
  • Vaj ulliri sipas dëshirës

Përshkrimi:

Në fillim pastrojmë mirë peshkun dental dhe e spërkasim nga të dy anët mirë me kripë e pas kësaj e vendosim në enën ku do ta pjekim

Domatet qershi i ndajmë në 2 pjesë dhe i shpërndajmë nëpër tavë bashkë me ullinjtë dhe midis tyre vendosim 2 degët e selinos.

Mbi sipërfaqen e peshkut presim disa shirita të cilat i mbushim me feta limoni të prera holle.

Në mesin e peshkut vendosim 2 feta limon, disa domate qershi dhe 2 copa ullinj duke e spërkatur mirë me kripë.

Mbi te gjithë sipërfaqen e tavës hedhim pak rigon, farat fenel dhe kripë dhe në fund e spërkasim në mënyrë të bollshme me vaj ulliri (edhe brenda peshkut ku kemi vendosur domatet)

Tavën e pjekim në furrë të para ngrohur 200°C për 35 – 40 minuta dhe pasi e nxjerrim nga furra e konsumojmë të ngrohtë.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*