Antipasta

Salcë me Panxhar të Kuq

0 comments

Ingredientët:

  • 2 panxhar të zier
  • 3 qepë të njoma
  • 3 lugë gjelle vaj me spec djegës
  • 2 lugë gjelle vaj ulliri
  • 1 ½ lëng limoni
  • 1 – 2 lugë çaji kripë

Përshkrimi:

Në një grirës elektrik grijmë mire panxharin të cilat e kemi zier pak dhe qëruar, qepët e  njoma të prera në copa mesatarisht të mëdha, kripën, vajin e specit djegës ose spec djegës (kjo varet nga dëshira) vaj ulliri dhe lëng limoni.

I bluajmë mire të gjitha derisa të përftojmë një masë kremoze si në foto.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*