Sallatë

Sallatë me Panxharë të Freskët

0 comments

Ingredientët:

  • 4 – 5 pangjarë
  • 100 gram djathë i bardhë
  • 50 gram filiza
  • 50 gram stika
  • Vaj ulliri + kripë
  • Uthull molle

Përshkrimi:

Në fillim i lajmë dhe i qërojmë pjesën e jashtme panxharëve dhe pas kësaj i grijmë me rende të imët (pa i gatuar, të freskëta)

Mbi to thërrmojmë djathë të bardhe, shtojmë filizat e freskët dhe stikat e thërrmuara.

E mbyllim duke shtuar kripë, vaj ulliri dhe uthull dhe e konsumojmë duke përftuar një sallate të shijshme dhe shumë të shëndetshme.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*