Sallatë

Sallatë me Rrush dhe Djathë të Bardhë

0 comments

Sallatë me Rrush dhe Djathë të Bardhë

Recipe by Rozafa Course: SaladsDifficulty: Easy
Servings

4

servings
Prep time

10

minutes

Ingredientët

  • 1 filxhan 1 rrush i bardhë

  • 1 filxhan 1 rrush i zi

  • 100 gram 100 djathë i bardhë

  • ½ filxhan ½ arra të pjekura

  • Kripë + piper

  • Kos grek ose Majoneze

Përshkrimi

  • Si fillim pastrojmë rrushin dhe pas kësaj e ndajmë në dy pjesë, shtojmë mbi to djthin të cilin e kemi prerë në kubik të vegjël dhe arrat e thërrmuara mesatarisht.
  • Pas kësaj shtojmë pak kripë e piper dhe shtojmë kos grek ose majoneze (sipas dëshirës) ose mund ta konsumojmë ashtu siç është për një shije më të thjeshtë dhe të freskët.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*