Sallatë, Të Shëndetëshme

Sallatë me Rukola, Avokado dhe Mango

0 comments

Ingredientët:

  • 200 – 300 gram rukola
  • 1 – 2 avokado të pjekura
  • 1 mango e pjekur
  • ¼  filxhan arra
  • ¼ filxhan rrush i thatë
  • ¼ filxhan fara kungulli
  • 50 gram gorgonzola
  • Vaj ulliri + aceto balsamico + kripë

Përshkrimi:

Në fillim pastrojmë dhe thajmë rukolën, nëse është shumë e madhe e presim sipas dëshirës në copa më të vogla

Mbi të shtojmë avokadon dhe mangon e prerë në feta të holla, arrat e thërrmuara mesatarisht me dorë, rrushin e thatë, farat e kungullit dhe gorgonzolën e thërrmuar.

Në fund e spërkasim gjithandej me pak kripë, vaj ulliri dhe aceto balsamico dhe kemi një super sallatë

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*