Sallatë

Sallatë me Rukola dhe Fik të Freskët

0 comments

Ingredientët:

  • 200 gram rukola
  • 1 kokërr qepë e kuqe e vogël
  • 3 lugë gjelle fara lini
  • 3 – 4 lugë gjelle fara luledielli
  • 2 – 3 fiq te pjekur
  • ¼ filxhan arra të plota
  • 8 feta te holla djathë parmigiano
  • Vaj ulliri + kripë sipas dëshirës
  • Aceto Balsamico kremoz

Përshkrimi:

Si fillim pastrojmë mirë të gjithë përbërësit duke filluar nga rukola të cilën pasi i lajmë i lëm të kullojmë dhe në fund i vendosim në enën ku do të bëjmë sallatën.

Vazhdojmë me qepën të cilën e kemi prerë në feta shumë të holla e zbutur pak me dorë dhe më pas shpërndajmë gjithandej djathin parmigiano të prerë shumë holle, farat e lulediellit të cilat i kemi kaluar pak në tigan (pa gjalpë) thjeshtë tundur disa herë derisa të marrin një ngjyrë të lehtë dhe një shije krokante.

Në fund shtojmë fiqtë e qëruar dhe të prera në katër pjesë, arrat e plota dhe farat e linit.

E mbyllim duke i shtuar kripën, vajin e ullirit dhe aceton dhe e servirim duke dhuruar një shije të veçantë dhe një miksim perfekt midis të ëmblës dhe të kripurës.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*