Sallatë

Sallatë me Rukola, Kumbulla dhe Parmigiano

0 comments

Sallatë me Rukola, Kumbulla dhe Parmigiano

Recipe by Rozafa Course: SaladsDifficulty: Easy

Ingredientët

  • 200 gram 200 rukola

  • 1 1 kokërr 1 qepë e kuqe e vogël

  • 2 – 3 2 – 3 kumbulla rrumbullake të kuqe

  • 8 feta te holla 8 djathë parmigiano

  • vaj ulliri + kripë sipas dëshirës

  • Aceto Balsamico kremoz

Përshkrimi

  • Si fillim pastrojmë mirë të gjithë përbërësit duke filluar nga rukola të cilën pasi i lajmë i lëm të kullojmë dhe në fund i vendosim në enën ku do të bëjmë sallatën.
  • Vazhdojmë me qepën të cilën e kemi prerë në feta shumë të holla e zbutur pak me dorë dhe më pas shpërndajmë gjithandej djathin parmigiano të prerë shumë holle.
  • Në fund shtojmë kumbullat e prera në feta të holla.
  • E mbyllim duke i shtuar kripën, vajin e ullirit dhe aceton dhe e servirim duke dhuruar një shije të veçantë dhe një miksim perfekt midis të ëmblës dhe të kripurës.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*