Peshk, Pjata Kryesore

Salmon me Salcë Mustarde

0 comments

Ingredientët:

  • 1 fetë e madhe salmon
  • 200 gram barbunja të njoma
  • 1 limon me feta
  • 1/3 filxhan mustardë me kokrra
  • 1/3 filxhan mjaltë
  • 4 thelbi hudhra
  • Lëngu i një limoni
  • ½ lugë çaji fara speci djegës
  • Kripë + piper sipas dëshirës
  • Pak vaj ulliri

Përshkrimi:

Si fillim në një kupë të vogël përgatisim salcën e mustardës duke shtuar mustardën, mjaltin, hudhrat e grira, lëngun e limonit, specin djegës, kripën dhe piperin.

I përziejmë të gjithë derisa të formohet një masë e njëjtë me të cilën lyejmë mirë salmonin nga të dyja anët dhe e vendosim në enën ku do ta pjekim tek e cila më parë kemi shtruar barbunja (të cilat i kemi zier për 5 minuta dhe i kemi kulluar).

    Vendosim nëpër barbunja fetat e limonit të prera holle, i spërkasim me pak kripë dhe       vaj ulliri dhe e vendosim për ta pjekur në furre të para ngrohur 200°C për 30 – 35 minuta.

Pas kësaj e shërbejmë menjëherë.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*