Peshk, Pjata Kryesore

Salmon me Salcë Pikante

0 comments

Ingredientët:

  • 1 fetë e madhe salmon
  • 3 lugë gjelle mjaltë
  • 3 lugë gjelle salcë soje
  • 3 lugë gjelle lëng limoni
  • 1 lugë gjelle vaj ulliri
  • ½ lugë çaji fara speci djegës
  • ½ lugë çaji hudhra të grira
  • 1 lugë çaji fara mustarde
  • Kripë dhe piper (sipas dëshirës)

Përshkrimi:

Në një tas mesatarë përziejmë mirë mjaltin me salcën e sojës, lëngun e limonit, vajin e ullirit, specin djegës, hudhrat e grira, farat e mustardës, kripën dhe piperin, e përziejmë mirë derisa të krijohet një masë homogjene e njëjtë

Pasi kemi pastruar mirë salmonin e vendosim në enën ku do ta pjekim pasi e kemi lyer mirë nga të gjitha anët me përzierjen e mësipërme (nëse mbetet nga përzierja e hedhim mbi sipërfaqen e salmonit)

E dekorojmë me feta limoni të prera dhe e pjekim në furrë të para ngrohur 200°C për 30 – 35 minuta pas së cilave e nxjerrim nga furra e shërbejmë menjëherë të shoqëruar me pure.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*