Supa

Supë me Kos dhe Bullgurë të Zi

2 comments

Ingredientët:

  • 1 kg kos
  • 1 litër ujë
  • 2 lugë gjelle miell
  • 2 kokrra vezë
  • ½ filxhan bullgurë
  • ½ lugë çaji kripë
  • 1 lugë gjelle gjalpë
  • 1 lugë çaji nenexhik
  • Piper sipas dëshirës

Përshkrimi:

Para së gjithash fusim bullgurin në uji dhe e lëm të pushoj për 30 minuta.

Në një enë të thellë përziejmë mirë kosin me miellin, vezën dhe kripën derisa të krijohet një masë e njëjtë homogjene.

Pas kësaj fillojmë shtojmë pak nga pak ujin duke e përzier vazhdimisht dhe e vendosim në zjarr dhe në këtë moment shtojmë bullgurin të cilin e kemi hequr nga uji, dhe e kemi shpëlarë.

Nuk e ndalojmë asnjë sekonda përzierjen pasi kosi mund të pritet ose te ngjisë mielli.

E kuptojmë që supa është gati kur fillon të trashet dhe krijon një si ajkë në sipërfaqe.

Mënjanë skuqim pak gjalpë me nenexhik, piper dhe 1 majë luge çaji kripë dhe sapo të marrë valë e kthejmë tek supa, e përziejmë dhe një herë dhe e kemi gati për ta servirur me pak bukë të thekur.

2 Comments

  1. Ti je duar arte kaq te mira duken kaq te mira ❤️❤️

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*