Peshk, Pjata Kryesore

Tavë me Barbun, Domate dhe Ullinj

0 comments

Tavë me Barbun, Domate dhe Ullinj

Recipe by Rozafa Course: MainDifficulty: Easy
Servings

4

servings
Prep time

20

minutes
Cooking time

40

minutes

Ingredientët

  • 1 kg 1 barbun

  • Lëngu i 2 limonëve

  • 1 1 limon me feta

  • 10 – 15 10 – 15 domate qershi

  • ¼ filxhan ¼ ullinj të prerë në feta

  • Vaj ulliri sipas dëshirës

  • 1 lugë çaji 1 kripë

Përshkrimi

  • Në fillim pastrojmë mire barbunin duke i hequr të brendshmet por jo kokën (pjesa e kokës është opsionale megjithëse unë preferoj mos ta heq), i lajmë me kujdes dhe i lëm të kullojnë për 15 minuta.
  • Pas kësaj i shtrojmë një nga një në tepsinë ku do ti pjekim, shpërndajmë gjithandej nëpër to domatet qershi të prera në katër pjesë dhe limonin e prerë në feta të holla dhe ndarë në copëza.
  • Në fund shpërndajmë gjithandej ullinjtë e prerë me feta, i spërkasim mirë me kripë, vaj ulliri dhe lëngun e limonit dhe pas kësaj i pjekim në furrë të para ngrohur 200°C për 30 – 40 minuta pas së cilave e servirim menjëherë të shoqëruar me sallatë ose diçka tjetër sipas dëshirës.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*