Gjellë, Mish Pule, Pjata Kryesore

Tavë me Kërpudha dhe Kofsha Pule

0 comments

Ingredientët:

  • 4 – 6 kofsha pule
  • 1 kg kërpudha
  • 2 kokrra qepë
  • 3 thelbi hudhra të grira
  • 2 degë rozmarinë
  • ½ filxhan çaj uji
  • ½ lugë çaj kripë
  • Vaj ulliri
  • 1 lugë gjelle gjalpë

Përshkrimi:

Marrim një enë të thelle ku si fillim skuqim qepën dhe hudhrat me pak vaj ulliri, gjalpë dhe kripë, dhe kur qepa fillon të zbutet shtojmë kofshat e pulës duke i kthyer nga të gjitha anët në mënyrë që të marrin një të skuqur të lehtë.

Vazhdojmë duke shtuar kërpudhat, të cilat i kemi pastruar dhe prerë në feta dhe rozmarinën, i përziejmë mirë dhe në fund hedhim ujin, e provojmë për kripë dhe e lëm të marë vale.

Pasi ka marë valë e lëm të ziej për 20 – 30 minuta me temperaturë të ulët (unë zakonisht e gatuaj në tenxhere me presion)

Pas kësaj kohe me ndihmën e një piruni provojmë nëse mishi është gatuar dhe nëse është e nevojshme e lëm disa minuta më shumë derisa të dali yndyra në sipërfaqe dhe të krijoj një cipë të holle.

Ideale do të ishte e shoqëruar me një sallatë me rukola dhe domate qershi

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*