Antipasta

Tzaziki me Koper

0 comments

Ingredientët:

  • 500 gram kos grek
  • 1 kastravec
  • 4 – 5 thelbi hudhra
  • 5 – 6 lugë gjelle vaj ulliri
  • 2 tufa kopër
  • 1 lugë çaji kripë

Përshkrimi:

Në fillim grijmë me rende kastravecin dhe e lëm mënjanë ndërkohë që grijmë holle koperin.

Kastravec e grirë e kullojmë nga lëngu i tepërt dhe e shtojmë tek kosi bashkë me hudhrat e bëra pure, kripën dhe vajin e ullirit.

I përziejmë mirë të gjitha dhe në fund shtojmë koperin e grirë, e përziejmë së bashku me të dhe e shërbejmë duke dhuruar një super shije të pa zëvendësueshme.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*